SMILE – Repozitorijum Stomatološkog fakulteta
Univerzitet u Beogradu - Stomatološki fakultet
    • English
    • Српски
    • Српски (Serbia)
  • Srpski (latinica) 
    • Engleski
    • Srpski (ćirilica)
    • Srpski (latinica)
  • Prijava
Pregled zapisa 
  •   SMILE
  • Stomatološki fakultet
  • Završni radovi
  • Pregled zapisa
  •   SMILE
  • Stomatološki fakultet
  • Završni radovi
  • Pregled zapisa
JavaScript is disabled for your browser. Some features of this site may not work without it.

Terapija skeletnih anomalija kamuflažom

Samo za registrovane korisnike
2017
Autori
Simonović, Maja
Ostala autorstva
Milosavljević, Željko
Diplomski rad (Objavljena verzija)
Metapodaci
Prikaz svih podataka o dokumentu
Apstrakt
Ortodontska terapija kamuflažom je prihvatljivo rešenje kod blagih do umerenih skeletnih diskrepanci kojim se istovremeno koriguje malokluzija i skleltni nesklad. Cilj ovog rada je da pokaže da je ortodontska kamuflaža prihvatljivo terapijsko rešenje za blag skeletni nesklad i da, pored korigovanja okluzije, obezbeđuje i povoljne estetske rezultate pacijentu. Svrha rada je da prikaže mogućnosti i efekte kamuflažne terapije kod pacijenata sa II i III skeletnom klasom različitim korišćenjem ekstrakcionih prostora i dentalnim pomeranjima, kroz prikaz dva klinička slučaja. Nakon terapije pacijenti su dobili stabilnu i funkcionalnu okluziju, bolji izgled mekotkivnog profila, kompetentnost usana, lep osmeh i stabilnost terapiskih rezultata.
Ključne reči:
Ortopedija vilica
Izvor:
2017
Izdavač:
  • Univerzitet u Beogradu, Stomatološki fakultet
[ Google Scholar ]
Handle
https://hdl.handle.net/21.15107/rcub_smile_683
URI
https://plus.sr.cobiss.net/opac7/bib/1024320654
https://smile.stomf.bg.ac.rs/handle/123456789/683
Kolekcije
  • Završni radovi
Institucija/grupa
Stomatološki fakultet
TY  - THES
AU  - Simonović, Maja
PY  - 2017
UR  - https://plus.sr.cobiss.net/opac7/bib/1024320654
UR  - https://smile.stomf.bg.ac.rs/handle/123456789/683
AB  - Ortodontska terapija kamuflažom je prihvatljivo rešenje kod blagih do umerenih skeletnih diskrepanci kojim se istovremeno koriguje malokluzija i skleltni nesklad. Cilj ovog rada je da pokaže da je ortodontska kamuflaža prihvatljivo terapijsko rešenje  za blag skeletni nesklad i da,  pored korigovanja okluzije, obezbeđuje i povoljne estetske rezultate pacijentu. Svrha rada je da prikaže mogućnosti i efekte kamuflažne terapije kod pacijenata sa II i III skeletnom klasom različitim korišćenjem ekstrakcionih prostora i dentalnim pomeranjima, kroz prikaz dva klinička slučaja.
Nakon terapije pacijenti su dobili stabilnu i funkcionalnu okluziju, bolji izgled mekotkivnog profila, kompetentnost usana, lep osmeh i stabilnost terapiskih rezultata.
PB  - Univerzitet u Beogradu, Stomatološki fakultet
T1  - Terapija skeletnih anomalija kamuflažom
UR  - https://hdl.handle.net/21.15107/rcub_smile_683
ER  - 
@misc{
author = "Simonović, Maja",
year = "2017",
abstract = "Ortodontska terapija kamuflažom je prihvatljivo rešenje kod blagih do umerenih skeletnih diskrepanci kojim se istovremeno koriguje malokluzija i skleltni nesklad. Cilj ovog rada je da pokaže da je ortodontska kamuflaža prihvatljivo terapijsko rešenje  za blag skeletni nesklad i da,  pored korigovanja okluzije, obezbeđuje i povoljne estetske rezultate pacijentu. Svrha rada je da prikaže mogućnosti i efekte kamuflažne terapije kod pacijenata sa II i III skeletnom klasom različitim korišćenjem ekstrakcionih prostora i dentalnim pomeranjima, kroz prikaz dva klinička slučaja.
Nakon terapije pacijenti su dobili stabilnu i funkcionalnu okluziju, bolji izgled mekotkivnog profila, kompetentnost usana, lep osmeh i stabilnost terapiskih rezultata.",
publisher = "Univerzitet u Beogradu, Stomatološki fakultet",
title = "Terapija skeletnih anomalija kamuflažom",
url = "https://hdl.handle.net/21.15107/rcub_smile_683"
}
Simonović, M.. (2017). Terapija skeletnih anomalija kamuflažom. 
Univerzitet u Beogradu, Stomatološki fakultet..
https://hdl.handle.net/21.15107/rcub_smile_683
Simonović M. Terapija skeletnih anomalija kamuflažom. 2017;.
https://hdl.handle.net/21.15107/rcub_smile_683 .
Simonović, Maja, "Terapija skeletnih anomalija kamuflažom" (2017),
https://hdl.handle.net/21.15107/rcub_smile_683 .

DSpace software copyright © 2002-2015  DuraSpace
O SMILE – School of dental Medicine dIgitaL archivE | Pošaljite zapažanja

OpenAIRERCUB
 

 

Kompletan repozitorijumGrupeAutoriNasloviTemeOva institucijaAutoriNasloviTeme

Statistika

Pregled statistika

DSpace software copyright © 2002-2015  DuraSpace
O SMILE – School of dental Medicine dIgitaL archivE | Pošaljite zapažanja

OpenAIRERCUB