SMILE – Repository of the Faculty of Dental Medicine
University of Belgrade - Faculty of Dental Medicine
    • English
    • Српски
    • Српски (Serbia)
  • English 
    • English
    • Serbian (Cyrillic)
    • Serbian (Latin)
  • Login
View Item 
  •   SMILE
  • Stomatološki fakultet
  • Završni radovi
  • View Item
  •   SMILE
  • Stomatološki fakultet
  • Završni radovi
  • View Item
JavaScript is disabled for your browser. Some features of this site may not work without it.

Planiranje implantatno-protetske terapije

Authorized Users Only
2017
Authors
Filipović, Dejan
Contributors
Špadijer-Gostović, Aleksandra
Bachelor Thesis (Published version)
Metadata
Show full item record
Abstract
Planiranje implantatno protetske terapije počinje selekcijom pacijenta. Po uspostavljanju iste počinje prva konsultacija sa implantologom. Tada se postavljaju indikacije, iključuju kontraindikacije i uzimaju prvobitni anamnestički podaci. Klinički pregled koji prati anamnezu služi da nam da uvid u trenutno oralno zdravlje pacijenta. Sa ovim i prethodnim podacima se postavlja indikacija i mogući implantološki tretman, po potrebi predimplantološka priprema. Dopunske mere dijagnostike od konvencionalnih pa do sofisticiranijih radiografskih metoda se po izboru i prema slučaju vrše u cilju dobijanja senzitivnih podataka od značaja za planiranje terapije. U isto vreme se vrše i laboratorijske analize. U dentalnoj laboratoriji analizom studijskog modela dobijamo uvid u morfološke karakteristike grebena i vilica, međusobni odnos, uvid u potencijalne lokacije za implantaciju i ostalo. Takođe vrši se formiranje individualne kašike za otisak, radiografskih i hirurških stentova kao i privremene na...doknade. U biohemijskoj laboratoriji se rade propratne hematološke analize u svrhe hirurške procedure. Savremena implantologija napredovala je tako da koristi navigacione sisteme I CAD/CAM tehnologiju, koji omogućavaju preciznost hiruške procedure, pa čak i izradu individualnih abatmenta i nadoknada.

Keywords:
Stomatološka protetika
Source:
2017
Publisher:
  • Univerzitet u Beogradu, Stomatološki fakultet
[ Google Scholar ]
Handle
https://hdl.handle.net/21.15107/rcub_smile_771
URI
https://plus.sr.cobiss.net/opac7/bib/1024299662
https://smile.stomf.bg.ac.rs/handle/123456789/771
Collections
  • Završni radovi
Institution/Community
Stomatološki fakultet
TY  - THES
AU  - Filipović, Dejan
PY  - 2017
UR  - https://plus.sr.cobiss.net/opac7/bib/1024299662
UR  - https://smile.stomf.bg.ac.rs/handle/123456789/771
AB  - Planiranje implantatno protetske terapije počinje selekcijom pacijenta. Po uspostavljanju iste počinje prva konsultacija sa implantologom. Tada se postavljaju indikacije, iključuju kontraindikacije i uzimaju prvobitni anamnestički podaci. Klinički pregled koji prati anamnezu služi da nam da uvid u trenutno oralno zdravlje pacijenta. Sa ovim i prethodnim podacima se postavlja indikacija i mogući implantološki tretman, po potrebi predimplantološka priprema. Dopunske mere dijagnostike od konvencionalnih pa do sofisticiranijih radiografskih metoda se po izboru i prema slučaju vrše u cilju dobijanja senzitivnih podataka od značaja za planiranje terapije. U isto vreme se vrše i laboratorijske analize. U dentalnoj laboratoriji analizom studijskog modela dobijamo uvid u morfološke karakteristike grebena i vilica, međusobni odnos, uvid u potencijalne lokacije za implantaciju i ostalo. Takođe vrši se formiranje individualne kašike za otisak, radiografskih i hirurških stentova kao i privremene nadoknade. U biohemijskoj laboratoriji se rade propratne hematološke analize u svrhe hirurške procedure. Savremena implantologija napredovala je tako da koristi navigacione sisteme I CAD/CAM tehnologiju, koji omogućavaju preciznost hiruške procedure, pa čak i izradu individualnih abatmenta i nadoknada.
PB  - Univerzitet u Beogradu, Stomatološki fakultet
T1  - Planiranje implantatno-protetske terapije
UR  - https://hdl.handle.net/21.15107/rcub_smile_771
ER  - 
@misc{
author = "Filipović, Dejan",
year = "2017",
abstract = "Planiranje implantatno protetske terapije počinje selekcijom pacijenta. Po uspostavljanju iste počinje prva konsultacija sa implantologom. Tada se postavljaju indikacije, iključuju kontraindikacije i uzimaju prvobitni anamnestički podaci. Klinički pregled koji prati anamnezu služi da nam da uvid u trenutno oralno zdravlje pacijenta. Sa ovim i prethodnim podacima se postavlja indikacija i mogući implantološki tretman, po potrebi predimplantološka priprema. Dopunske mere dijagnostike od konvencionalnih pa do sofisticiranijih radiografskih metoda se po izboru i prema slučaju vrše u cilju dobijanja senzitivnih podataka od značaja za planiranje terapije. U isto vreme se vrše i laboratorijske analize. U dentalnoj laboratoriji analizom studijskog modela dobijamo uvid u morfološke karakteristike grebena i vilica, međusobni odnos, uvid u potencijalne lokacije za implantaciju i ostalo. Takođe vrši se formiranje individualne kašike za otisak, radiografskih i hirurških stentova kao i privremene nadoknade. U biohemijskoj laboratoriji se rade propratne hematološke analize u svrhe hirurške procedure. Savremena implantologija napredovala je tako da koristi navigacione sisteme I CAD/CAM tehnologiju, koji omogućavaju preciznost hiruške procedure, pa čak i izradu individualnih abatmenta i nadoknada.",
publisher = "Univerzitet u Beogradu, Stomatološki fakultet",
title = "Planiranje implantatno-protetske terapije",
url = "https://hdl.handle.net/21.15107/rcub_smile_771"
}
Filipović, D.. (2017). Planiranje implantatno-protetske terapije. 
Univerzitet u Beogradu, Stomatološki fakultet..
https://hdl.handle.net/21.15107/rcub_smile_771
Filipović D. Planiranje implantatno-protetske terapije. 2017;.
https://hdl.handle.net/21.15107/rcub_smile_771 .
Filipović, Dejan, "Planiranje implantatno-protetske terapije" (2017),
https://hdl.handle.net/21.15107/rcub_smile_771 .

DSpace software copyright © 2002-2015  DuraSpace
About Smile – School of dental Medicine dIgitaL archivE | Send Feedback

OpenAIRERCUB
 

 

All of DSpaceCommunitiesAuthorsTitlesSubjectsThis institutionAuthorsTitlesSubjects

Statistics

View Usage Statistics

DSpace software copyright © 2002-2015  DuraSpace
About Smile – School of dental Medicine dIgitaL archivE | Send Feedback

OpenAIRERCUB